Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

partacihvozdna 

Zelená a voňavá v každém kroku - toulky Jižní Moravou - exkurze Sonnentor - březen 2018

144 fotek 24.3.2018 - zobrazení
Minulý týden v sobotu bylo touto dobou zataženo a mrzlo. Dnes svítí sluníčko a teplota šplhá k 10°C. Jak jinak, čeká nás přece výprava s Parťáky …
Vyrážíme busem směrem na jižní Moravu. Cestou přistoupí ještě Eliška s Fildou a za 2 hodiny již putujeme mezi prušáneckými vinohrady „K Nechorám“. Odkládáme mikiny a v dáli vidíme 30 m vysokou rozhlednu Na Podluží, která má podobu ropné věže jako symbol naleziště ropy v tomto regionu. Ne všichni si troufli až nahoru, Těm, co tam ale byli, se naskytl nádherný výhled na rakouské příhraničí, Karpaty, Pálavu a okolní vinařské vesničky a městečka. Směrem na sever jsme zahlédli i větrný mlýn Starý Poddvorov – další cíl naší cesty.
Před tím jsme se ale ještě stavili na návsi Nového Poddvorova pro nezbytná razítka do deníčku, na ruku, na čelo a na …... Cesta ke mlýnu nám mezi vinicemi rychle ubíhá a na místě nás vítá současný „stárek“. Od něho se dovídáme, že mlýn je téměř 150 let starý a že v něm až do roku 1949 mleli manželé Minaříkovi. V roce 2003 byl mlýn opraven a dodnes je plně funkční. Mlýn jsme si prohlédli zvenčí i zevnitř a stali se z nás mladí mlynáři.
A opět šlapeme mezi vinicemi – tentokrát do cíle naší cesty, do bylinkového ráje SONNENTOR. Během prohlídky poznáváme celou výrobu čajů – od výkupu bylinek až po zabalení čaje do svých pytlíků. V prodejně kupujeme dárky pro naše blízké, naposledy se podíváme po okolí z Vyhlídky na výsluní, prohlížíme si místní bylinkovou zahradu a již přijíždí autobus, aby nás krásně voňavé od těch všech bylinek a čajů odvezl zpět do Hvozdné.
Našlapali jsme něco málo přes 10 km, o to více jsme ale viděli a zažili. Cestou domů jsme zpívali, co nám hlasivky stačily a když zaznělo naše parťácké „šupy-dupy, domů hupy“, byli jsme doma. Tak příště zase Ahóóój!
reklama

Komentáře

nebo přihlásit Komentář lze odeslat klávesovou zkratkou shift + enter
Vytvořte z tohoto alba:

Komentáře

nebo přihlásit
Komentář lze odeslat klávesovou zkratkou shift + enter

Jste na konci alba

Sdílet album

Další alba autora
Podobná alba

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron