Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

partacihvozdna 

Výlet za borci - Zádveřice - duben 2018

228 fotek 21.4.2018 - zobrazení
Sobota, nádherné počasí, takže HURÁ na výlet s Parťáky …
Dnes nás čeká další den věnovaný vodě. Vloni jsme si s vodníkem povídali o koloběhu vody v přírodě, a jak se voda dostane ze slušovické přehrady až k nám do kohoutku. Dnes jsme vyrazili z Hrobic podél pravého břehu přehrady až za paní hráznou. Zajímavostí bylo to, že s námi vyrazili i hvozdenští mladí hasiči, protože ti mají k vodě také hodně blízko.
Na přehradě jsme se dozvěděli, že je v provozu od roku 1976, hráz má délku 562 m, široká je až 700 m a dlouhá cca 3 km. Je v ní téměř 10 mil. kubíků vody. Po úzkém kymácejícím se mostě jsme nahlédli do odběrné věže a pak i do strojovny hráze se dvěma turbínami. Nejzajímavější byla procházka 146 m dlouhou štolou, která vede pod hrází a končí 30 m pod hladinou vody v místě odběrné věže.
Pak jsme vyrazili k hlavnímu cíli naší cesty – za mladými hasiči ze Zádveřic. Ačkoliv jsme nasadili maximální možné tempo, bylo jasné, že nedojdeme včas. Navíc se nám krátily zásoby vody. Naše „utrpení“ skončilo po zdolání výstupu na Hradisko, kde na nás čekala Dáša s vodou a hasiči s auty. Poslední 2 km jsme se tedy pohodlně vezli .
Na cvičné louce jsme nejen shlédli požární útok zádveřických hasičů, ale také si ho naše 2 narychlo seskládaná družstva vyzkoušela na vlastní kůži. Všichni byli překvapeni šikovností Parťáků! Pak jsme soutěžili ve zhášení terče ručními stříkačkami, probíhali překážkovou dráhu, a protože bylo horko, našel se čas i na nutnou sprchu …
Závěrem jsme si opekli špekáčky a odměnili se sladkými koláčky. Po rozloučení s mladými hasiči ze Zádveřic vyrážíme na vlak, který nás dovezl do Želechovic. V Lůžkovicích jsme si zakřičeli naše „Šupy, dupy, domů hupy!“ a rozběhli se za svými rodiči.
Dnes jsme se však naučili i hasičský pokřik: „Ohni zmar, vodě zdar!“
reklama

Komentáře

nebo přihlásit Komentář lze odeslat klávesovou zkratkou shift + enter
Vytvořte z tohoto alba:

Komentáře

nebo přihlásit
Komentář lze odeslat klávesovou zkratkou shift + enter

Jste na konci alba

Sdílet album

Další alba autora
Podobná alba

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron