Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

partacihvozdna 

Parťácké řádění s tradičním kotlíkováním - únor 2019

161 fotek 10.2.2019 - zobrazení
Parťáckou akcí s nejdelší tradicí je zcela určitě Kotlíkování. A ne jinak tomu bylo i letos.
Ráno jsme se sešli na spodním konci obce a vyrazili na chatu Lovka, kde na nás již čekali myslivci Michal a Radim se svými partnerkami a psy Jasperem a Teddym. Na Lovce jsme se dozvěděli spoustu nových informací o zvířátkách, která žijí v lesích kolem Hvozdné, a o činnosti Mysliveckého spolku Vrchovina Hvozdná. Venku nám pak Radim ukázal několik prvků z výcviku psů (aportování, plazení, hledání v lese, …). Následovala ukázka zakrmení krmelce senem, ovsem, solí a dobrotkami, které jsme zvířátkům donesli. Rozloučili jsme se mysliveckým „Lesu zdar!“
V poledne jsme se ohřáli Na Vyhlídce a doplnili energii chutným řízkem. Pokračovali jsme rozdělením Parťáků do dvou družstev: Kotlíci a Řízci. Každé družstvo si připravilo pokřik a vyrazilo do dědiny, aby se ve vytipovaném domě dozvěděli svůj úkol na odpoledne: uvařit kotlíkový buřtguláš. Ingredience si Parťáci sehnali po domech cestou zpět na hřiště – cibuli, špekáčky, klobásy, brambory, koření, … A hned to vypuklo!
Oloupat, oškrábat, nakrájet a šup s tím do kotlíků. Netrvalo to dlouho a na hřišti to vonělo jako v interhotelu. Mezitím za námi přišli rodiče Parťáků, které jsme občerstvili kotlíkovou kulajdou a svařákem. Čas jsme si krátili balónkovým řáděním, kterého se účastnily jak děti, tak rodiče. Nakonec odborná porota složená právě z našich rodičů vyhodnotila buřtguláš Řízků i Kotlíků. Není důležité, který byl lepší, ale to, že oba dva byly výborné a za pár minut zbyly jen prázdné kotlíky.
A překvapení nakonec? Tím byl velký ohňostroj, o který se postaral nový parťácký vedoucí Tomáš. Tak ať se mu u nás líbí!
!!! ŠUPY DUPY DOMŮ HUPY !!!
reklama

Komentáře

nebo přihlásit Komentář lze odeslat klávesovou zkratkou shift + enter
Vytvořte z tohoto alba:

Komentáře

nebo přihlásit
Komentář lze odeslat klávesovou zkratkou shift + enter

Jste na konci alba

Sdílet album

Další alba autora
Podobná alba

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron